Praha / 9. ročník Vinobraní na Pražském hradě

Datum konání: 20. 9. 2014 - 21. 9. 2014
Místo konání: Královská zahrada Pražského hradu

Koncert Hradišťanu, moravský burčák, čerstvou hroznovou šťávu, ale i tradiční otevření produkčních zahrad, to vše nabídne již 9. ročník Vinobraní na Pražském hradě o víkendu 20. a 21. září 2014. Vstup na akci je zdarma.

Po oba dva dny budou mít návštěvníci možnost navštívit produkční zahrady, kde se pěstují tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích.

Vinobraní v Královské zahradě nabídne kromě kvalitního moravského burčáku z Archlebova také stylový kulturní program – návštěvníkům budou hrát folklórní soubory, do historie pak diváky zavedou vystoupení šermířské skupiny Dominik. Dětští návštěvníci pak mohou po oba dny - již po dvacáté - soutěžit se stálou expozicí Příběh Pražského hradu. Součástí Vinobraní bude i tradiční ochutnávka vín v Míčovně.

Podrobný program

Vinobraní na Pražském hradě
IX. ročník
(Není-li uvedeno jinak, vstup je zdarma.)

► Hit letošního ročníku: Koncert HRADIŠŤANU s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou

Kdy a kde? Sobota 20. 9. 2014 v 18 hod., Terasa Jízdárny Pražského hradu. Vstupenky k stání - za jednotnou cenu 350 Kč - v prodeji v Infocentru na II. nádvoří a v sítích Ticketstream a Ticketpro.

► Pro milovníky hroznů a vína

- moravský burčák z Archlebova
- čerstvě lisovaná hroznová šťáva na replice historického lisu
- přehlídka cimbálových muzik
- dětské folklorní soubory
- ukázky tradičních řemesel
- ochutnávka českých a moravských vín v Míčovně, degustační sklenička v ceně vstupného (80,- Kč).

Zastoupená vinařství: Spielberg, Vinařství Tanzberg Mikulov, Vinařství Reisten, Mikrosvín Mikulov, Rajhradské klášterní sklepy, Vinařství Vaněk, Český archív vín, Vinařství Milan Súkal, Víno Blatel, Vinařství Štěpán Maňák, Vinařství Kolby, Zlomek a Vávra, Vinařství Kořínek.

► Pro rodiny s dětmi (a také nadšené pěstitele okrasných a jiných rostlin)

- Otevření jindy nepřístupných produkčních zahrad, kde se pěstují mj. tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích (oba dva dny 10.00 - 16.00 hod.);

- Soutěže pro děti s historickou tematikou s expozicí Příběh Pražského hradu, tentokrát s názvem Na štítě i na korouhvi (sobota a neděle, 10 - 17 hod., start a cíl na severním dvorku u Starého královského paláce.

Novinky

Přijďte si vyzkoušet, jestli by Vás to bavilo.

" Málo je nás, málo.." Jsme sbor dosti malý a tak potřebujeme doplnit mužské hlasy. Hledáme příznivce folklóru a lidového zpěvu, kteří by si to chtěli nezávazně vyzkoušet co obnáší zpěv ve sboru . Přijďte si vyzkoušet,  jestli by Vás to bavilo. Zkoušky bývají ve středu,  v zimě v 18.00...

Přeměření souboru

Tak jsme se "přeměřily" jak jsme na tom. Za účelem pořízení jednotných řemenů do kalhot.         A vo co teda de ?         ... , aby gatě nepadaly.  

..zpíváme doma

...po sedmi měsících nucené pauzy, zpíváme stále jen doma, ale už, už, to vypadá nadějně